מחיר המניה של BP עשוי לרדת ב -3% מהשיא השבוע, אך אנליסטים של ברקליס מאמינים כי המניה סובלת מעודף משקל. למרות המלצות חדשות של סוכנות האנרגיה הבינלאומית, מומחים מאמינים כי מניות BP הן הטובות ביותר בסוגיה.

מחיר מניות BP יכול להיות צפוי בחודשים הקרובים – בכל מקרה זה פסק הדין של אנליסטים בברקליס. הערכה זו מגיעה כאשר טבלת המחירים של חברת האנרגיה לחצי שנה ממשיכה את מסלולה כלפי מעלה.

מחיר המניה של BP נפתח היום ב- 311.05p. למרות שזה ירד מהשיא השבועי של 321.95p, הוא עדיין עולה כמעט 23% ממחיר המניה 253.45p בנובמבר. ריצת השוורים האחרונה פירושה שמניות BP מתקרבות לרמות טרום-מגיפה.

לאן היה מחיר המניה של BP ולאן הכיוון?
לפני שהמגבלות של קוביד 19 הגיעו למארס 2020, מחיר המניה של BP היה נוח מעל 490p. לאנליסטים של ברקליס אין תחזית כל כך שורית כרגע, אך לדעתם 475p מהווה יעד ריאלי עבור BP בחודשים הקרובים. תזרים מזומנים וחיסכון בעלויות מזניקים תמיכה לעלייה של 47% + במחיר הנוכחי.

אנליסטים מודים בכך ש'העסק במעלה הזרם 'של BP' מצטמצם '. עם זאת, הם רואים בתזרים המזומנים הנוכחי של חברת הנפט מדד לא מוערך ובתורו, טוב יותר ממתחרותיה. אנליסטים בברקליס הצהירו כי:

"הניתוח שלנו מראה את ייצור תזרים המזומנים של העסק כבעל יכולת לתמוך בהחזר מזומנים של 10% לבעלי המניות בצורה של דיבידנדים ורכישות חוזרות בסביבות 60 דולר לחבית, שתהיה הגבוהה ביותר בענף."

לצד תזרים המזומנים הטוב מהממוצע, BP מחפשת לוודא חלק מנכסיה ולהגדיל את החיסכון. השבוע נכנסה לשיחות עם Eni למיזוג נכסי הנפט והגז שלהם באנגולה. הישות החדשה תהפוך לאחת מחברות האנרגיה הגדולות באפריקה. זה גם יעניק ל- BP שותף חזק איתו ניתן לבחון אפשרויות השקעה חדשות.

מה עוד יכול להגביר את מניות BP?
מיזוג עם Eni יכול להשלים את מאמצי האנרגיה המתחדשת המתמשכת של BP. החברה משקיעה כיום בפרויקטים של רוח בסקוטלנד ועם Equinor באוקיינוס ​​האטלנטי. שינויים אלה, בשילוב עם הוצאות שיווק מוגברות, הובילו את האנליסטים של ברקליס למסקנה כי מניות BP אמורות לבצע 'בניגוד' למה שלדעתם 'נתפס בשוק'. החיסרון הפוטנציאלי במחיר המניה של BP יכול להיות דו"ח חדש של סוכנות האנרגיה הבינלאומית (IEA).

למרות שהדחיפה לאנרגיה בת-קיימא והפחתה של פליטת הפחמן אינה דבר חדש, ה- IEA המליץ ​​לחברות אנרגיה גדולות להפסיק פרויקטים של חיפושים חדשים משנת 2022. הדו"ח קובע כי התמקדות באתרי קידוחים עכשוויים ולא חיפוש אחר חדשים היא הכרחית אם היא עולמית פליטת הנטו תגיע לאפס עד שנת 2050. זה עלול לעכב את הצמיחה של BP לטווח הקצר.

פרויקטים של השקעות חדשות אמורים לעזור, אך הרשת נסגרת על ייצור נפט וגז לטווח הארוך. למרות עובדה זו, אנליסטים בברקליס מאמינים ש"תזרים מזומנים מצטבר "הנוכחי מ"יחידות מסורתיות" הוא "מספיק כדי לתדלק השקעות בפרויקטים של פליטת פחמן נמוך". ואולי באופן משמעותי יותר, הם מאמינים שמספיק 'להבטיח תשואות מזומנים תחרותיות לבעלי המניות'.